Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator
13 min read Plan Pro

FLTR #80: Czwarta analiza z serii "Monografie miast": Szczecin

Jakie są silne i słabe strony Szczecina pod względem inwestycyjnym? Jakie są szanse i zagrożenia dla firmy lub inwestora inwestującego w Szczecinie?
FLTR #80: Czwarta analiza z serii "Monografie miast": Szczecin
Photo by Ira / Pexels

Drodzy subskrybenci FLTR!

Z przyjemnością prezentujemy czwarte wydanie naszej serii analiz poświęconych miastom wojewódzkim Polski. Dziś zgodnie z Państwa głosami w ankiecie, skupiamy się na Pomorzu Zachodnim - Szczecinie.

Szczecin, nazywany również "perłą Pomorza Zachodniego" i "miastem zieleni", jest jednym z największych i najważniejszych miast północno-zachodniej Polski. Portowe miasto o bogatej historii i wyjątkowym położeniu nad Odrą oraz Zalewem Szczecińskim, odgrywa kluczową rolę w handlu międzynarodowym i logistyce - ma nadal dość tradycyjny charakter gospodarki. Jednak dzięki bliskości granicy niemieckiej i Morza Bałtyckiego, Szczecin coraz bardziej przyciąga inwestorów z różnych branż, w tym z rynku nieruchomości, logistyki, czy offshore wind. Niemniej jednak, podobnie jak w przypadku innych średnich miast wojewódzkich, Szczecin boryka się z wyzwaniami demograficznymi, takimi jak starzenie się populacji i migracja młodych ludzi do większych aglomeracji.

W naszej kompleksowej analizie 360 stopni skupimy się na demografii i rynku nieruchomości w Szczecinie, badając zarówno statystyki, jak i jakościowe trendy. Przyjrzymy się działaniom inwestorów i graczy biznesowych oraz czynnikom wpływającym na ich strategiczne decyzje biznesowe. Całość podsumujemy analizą SWOT, aby przedstawić dwa wskazane przez nas scenariusze rozwoju miasta - optymistyczny i pesymistyczny.

Zapraszamy do lektury i oglądania!

PS. Jednocześnie zaktualizowaliśmy Dashboard o rynku najmu o dane dla Szczecina (wersja LIGHT oraz wersja PRO)

0:00
/2:06

W dzisiejszym FLTR przeczytasz o:

Ten post jest dostępny wyłącznie dla subskrybentów Pro