Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator
3 min read

FLTR już działa!

Poznaj FLTR - czym jest, do kogo jest skierowany, dlaczego i jak działa
FLTR już działa!
Photo by Kind and Curious / Unsplash

Nazywam się Jan Dziekoński i witam Cię serdecznie na łamach FLTR!

Jeśli czytasz te słowa, to zapewne znamy się już dotychczasowej współpracy na rynku nieruchomości, a może z mojego bloga, YouTube'a, podcastu, czy kanałów social media poświęconych nieruchomościom - ale może to nasze pierwsze spotkanie. Niezależnie jak tu trafił_ś to mam nadzieję, że FLTR będzie ważnym miejscem dla Twoich inwestycji, biznesu nieruchomościowego, czy rozwoju zainteresowań i pasji.

Zapraszamy!

FLTR w kilku zdaniach

FLTR to nowe miejsce na mapie mediów, instytucji badawczych, think-tanków i firm doradczych zajmujących się rynkiem nieruchomości. Dostępne dla każdego, choć powstało z myślą o ekosystemie rynku nieruchomości.

Na FLTR spotykają się nieruchomościowi przedsiębiorcy, duże korporacje, drobni inwestorzy, czy po prostu osoby zainteresowane tematyką nieruchomości mieszkaniowych. To jest ów ekosystem.

Z mojego doświadczenia uczestnikom naszego ekosystemu brakuje dostępu do obiektywnego spojrzenia na sytuację i przyszłość naszej branży. Dominuje szum i chaos marketingu oraz partykularnych interesów. FLTR ma to zmienić!

💡
FLTR to cotygodniowy, subskrypcyjny newsletter, którego rolą jest dzielenie się czystą i obiektywną wiedzą wynikającą z danych, analiz, czy konsensusu ekspertów - bez reklamy, PRu, naganiania, szkoleń i clickbaitów. 

Dlaczego warto skorzystać z FLTR? Poza oszczędnością czasu poświęcanego na śledzenie rynku FLTR ma stanowić źródło pozytywnego i zdrowego impulsu do pielęgnowania i wzrostu Twojego biznesu, motywacji do odważnego działania, ale też jego ochrony przed nieoczekiwanymi zagrożeniami.

O czym piszemy na FLTR?

Publikacje na FLTR obejmują:

  • FLTR rynku - w którym omawiamy syntetycznie wydarzenia w otoczeniu rynkowego, gospodarczego i prawnego dla rynku nieruchomości,
  • FLTR trendów - w którym badamy i monitorujemy trendy makroekonomiczne, rynkowe i konsumenckie,
  • FLTR konkurencji - w którym analizujemy strategie i modele biznesowe liderów i nowych konkurentów na tym rynku.

FLTR tak naprawdę działa od miesiąca w formule stealth, dlatego pojawiło się na nim szereg artykułów.

Obecnie pracujemy przede wszystkim nad czterema tematami:

  • analiza scenariuszy stóp procentowych - stopy procentowe mają ogromny wpływ na cykliczność sektora nieruchomości. Jakiej spodziewać się ścieżki stóp procentowych, jakie są alternatywne scenariusze, kiedy mogą nastąpić  i przede wszystkim - co to oznacza dla biznesu nieruchomościowego i jak się do tego przygotować!
  • rynek PRS - sektor rynek private rented sector jest jednym z dynamiczniej rozwijających się sektorów nieruchomości w Polsce, mimo trudności w innych sektorach - zwłaszcza deweloperskim. Czym jest i jak funkcjonuje rynek PRS, kim są kluczowi gracze oraz dominujące strategie, w jaki sposób dobierają nieruchomości i najważniejsze - w jaki sposób zaistnieć na tym rynku!
  • scenariusze rozwoju popytu na mieszkania - obecne zmiany struktury popytu, jak i nowe trendy zapowiadają, że przyszły cykl nieruchomościowy będzie inny niż poprzedni. Jak kształtował się popyt na mieszkania historycznie, kto i dlaczego kupował, jakie były segmenty klientów, które segmenty będą kupowały w przyszłości i dlaczego, jakiego produktu będą poszukiwały, jak wpłynie na to demografia i trendy konsumenckie oraz najważniejsze - jak dopasować do tego biznes nieruchomościowy!
  • trendy legislacyjne i fiskalne dla rynku nieruchomości - rynek nieruchomości w Polsce jest pod coraz większą presją legislacyjną i fiskalną. Dokąd może zmierzać polityka legislacyjna i fiskalna dla rynku nieruchomości? Jakich zmian regulacyjnych i podatkowych możemy się spodziewać, jak te zmiany wpłyną na warunki prowadzenia biznesu nieruchomościowego oraz najważniejsze - jak dostosować biznes nieruchomościowy do nadchodzących zmian?

Kompletną listę obecnych i nadchodzących publikacji znajdziesz poniżej:

Listę obecnych i nadchodzących publikacji znajdziesz poniżej:

Jak skorzystać z FLTR?

FLTR jest skierowany tylko i wyłącznie do jego subskrybentów - w wersji płatnej lub bezpłatnej.

💡
Cotygodniowy newsletter, wszystkie publikacje premium, a w przyszłości społeczność, pogłębione analizy, dane, raporty, nagrania, spotkania online i face-to-face, będą dostępne tylko dla subskrybentów wersji płatnej. Możesz ją testować za darmo przez 8 dni i najwyżej zrezygnować!

Subskrypcja premium FLTR

Płatna subskrypcja FLTR daje dostęp do cotygodniowego newslettera oraz wszystkich treści premium

Premium FTLR
💡
Możesz też bezpłatnie dołączyć do listy mailingowej. Dzięki niej możesz przeczytać wybrane archiwalne treści, pojedyncze nowe artykuły, wycinki z artykułów premium, informacje o spotkaniach, czy wywiadach oraz nadal pozostać na bieżąco z informacjami o nowych publikacjach. W każdej chwili możesz się wypisać z takiego newsletteru, jak też przejść na wersję płatną.

Bezpłatny FLTR

Bezpłatny dostęp do FLTR daje możliwość przeczytania archiwalnych artykułów, jak i dostęp do pojedynczych treści premium

Bezpłatny FLTR