Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator
5 min read Plan Pro

FLTR #76: Trzecia analiza z serii "Monografie miast": Łódź

Jakie są silne i słabe strony Łodzi pod względem inwestycyjnym? Jakie są szanse i zagrożenia dla firmy lub inwestora inwestującego w Łodzi?
FLTR #76: Trzecia analiza z serii "Monografie miast": Łódź
Photo by Yevheniia / Unsplash

Drodzy subskrybenci FLTR!

Z przyjemnością prezentujemy trzecie wydanie naszej serii analiz poświęconych miastom wojewódzkim Polski. Dziś zgodnie z Państwa głosami w ankiecie, skupiamy się na centrum Polski - Łodzi.

Łódź, będąca niegdyś drugim największym miastem w Polsce, "Ziemia Obiecana", często określana jest jako "miasto pofabryczne" lub "centrum kulturalne". Centralne miasto Polski, dzięki swojemu strategicznemu położeniu i wysokim stopom zwrotu z inwestycji, od wielu lat przyciąga uwagę inwestorów i biznesu. Jednak w myśleniu o Łodzi często na pierwszy plan wysuwają się słabe strony - kurczenie się liczby mieszkańców, strukturalne bezrobocie, czy gigantyczne potrzeby inwestycyjne.

W naszej kompleksowej analizie 360 stopni skupimy się na demografii i rynku nieruchomości Łodzi, badając zarówno statystyki, jak i jakościowe trendy. Przyjrzymy się działaniom inwestorów i graczy biznesowych oraz czynnikom wpływającym na ich strategiczne decyzje biznesowe. Całość podsumujemy analizą SWOT, aby przedstawić dwa wskazane przez nas scenariusze rozwoju miasta - optymistyczny i pesymistyczny.

Zapraszamy do lektury i oglądania!

0:00
/1:13

W dzisiejszym FLTR przeczytasz o:

Ten post jest dostępny wyłącznie dla subskrybentów Pro