Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator
9 min read Plan Light & Pro

FLTR #25: Inflacja znowu spada, kiedy więc stopy procentowe pójdą w dół? Życzymy też udanej Majówki!

Co prognozuje NBP, co pokazują dane o inflacji i stanie gospodarki jakie są wypowiedzi członków RPP, jakich stóp procentowych w takim razie się spodziewać
FLTR #25: Inflacja znowu spada, kiedy więc stopy procentowe pójdą w dół? Życzymy też udanej Majówki!
Photo by Alexander Schimmeck / Unsplash

Najnowsze dane o inflacji pokazały w kwietniu 2023 kolejny już spadek inflacji CPI w Polsce. Jest to zgodne z marcową projekcją NBP, na bazie której Rada Polityki Pieniężnej ustala stopy procentowe. Od kilku miesięcy wielu uczestników rynku nieruchomości spekuluje o rychłym rozpoczęciu obniżek stóp procentowych, a takie dane zasilają optymizm, który widzimy w danych o sprzedaży kredytów i mieszkań. Zajrzeliśmy więc w szczegóły ostatniej prognozy NBP, rozłożyliśmy dane makroekonomiczne na czynniki pierwsze, przyjrzeliśmy się też najnowszym opiniom członków RPP - a wszystko to zwieńczyliśmy aktualizacją naszej projekcji stóp procentowych na najbliższe 3 lata. Odpowiedzieliśmy m.in. czy należy się spodziewać obniżek stóp procentowych już na jesieni 2023.

A poza tym - ze względu na rozpoczynającą się właśnie przerwę Majową - zamiast przeglądu newsów (do których wrócimy po 8. maja) więcej podcastów i nagrań, które w chwili relaksu mogą być wygodniejsze do odsłuchania!

Życzymy udanej Majówki!


W dzisiejszym FLTR przeczytasz o:
Menu działa w wersji online

Ten post jest dostępny wyłącznie dla subskrybentów Light & Pro