Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator
15 min read Plan Light & Pro

FLTR #13: Co spowoduje WIRON, nastroje konsumentów poprawiają się, rząd uderza w hurtowe zakupy mieszkań, a my ruszamy z segmentacją!

Jaki będzie wpływ wprowadzenia WIRON do kredytów hipotecznych, jak poprawiają się nastroje konsumentów, na czym mają polegać ograniczenia w hurtowych zakupach mieszkań - a przede wszystkim uruchamiamy nowy cykl analiz
FLTR #13: Co spowoduje WIRON, nastroje konsumentów poprawiają się, rząd uderza w hurtowe zakupy mieszkań, a my ruszamy z segmentacją!
Photo by Andre Hunter / Unsplash

Nastroje konsumentów - obok wysokich wynagrodzeń i zdolności kredytowej - to jeden z niezbędnych składników dobrej koniunktury na rynku nieruchomości. Właśnie ten czynnik wzrósł po raz trzeci w najnowszych badaniach GUS, a dno pesymizmu być może jest już za nami! Nie można tego powiedzieć o nastrojach podmiotów nabywających lokale mieszkalne w większych ilościach, gdyż w ten segment uderza najnowsza zapowiedź legislacyjno-podatkowa MRiT. My w ramach naszych analiz pochyliliśmy nad wpływem reformy wskaźników referencyjnych, w ramach której WIRON zastąpi działający od lat 90-tych WIBOR. Ruszamy także z nową serią analiz - segmentacją rynku mieszkaniowego, która odpowie na podstawowe pytanie:

Na których segmentach rynku mieszkaniowego warto skupić działania strategiczne i dlaczego?

Zapraszamy do lektury!

Ten post jest dostępny wyłącznie dla subskrybentów Light & Pro