Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator
32 min read

FLTR #68: Megatrendy, projekt The Line, rynek pracy 2024 i czy wykańczanie mieszkań wykańcza Klientów?

Przegląd Megatrendów Pekao istotnych dla rynku nieruchomości, jakie są postępy na budowie The Line, czego spodziewać się na rynku pracy w 2024 roku oraz co mówi ankieta o wykańczaniu mieszkań
FLTR #68: Megatrendy, projekt The Line, rynek pracy 2024 i czy wykańczanie mieszkań wykańcza Klientów?
Photo by Ben White / Unsplash

Szanowni Subskrybenci!

Wiosna zbliża się wielkimi krokami, a wraz z nią odrodzenie i świeżość - w tym duchu przygotowaliśmy dla Państwa kolejne, 68. numeru newslettera premium FLTR, w którym dzielimy się nowymi tematami!

Przewodnim tematem niniejszego wydania FLTR jest raport Pekao "Megatredny - Przewodnik po przyszłości" nt. długoterminowych tendencji kształtujących światowe rynki, tj. konflikty zbrojne i handlowe, wyścig o surowce niezbędne do transformacji energetycznej, czy AI. W dalszej części wspomnieliśmy również o postępach w innowacyjnym projekcie The Line w Arabii Saudyjskiej, a także zaprezentowaliśmy raport ManpowerGroup opisujący trendy w 2024 r. na rynku pracy, w tym w budownictwie i nieruchomościach. Przygotowaliśmy również opis badania ankietowego Dom Development charakteryzującego proces wykańczania mieszkania deweloperskiego na własną rękę.

Na zakończenie, wybraliśmy najciekawsze podcasty, nagrania video oraz liczne lektury. Zachęcamy również do zapoznania się z krótkimi newsami, znajdującymi się tuż pod nagraniem video!

Zapraszamy do nowego numeru FLTR!

PS. zapraszamy też do obejrzenia nagrania z wczorajszego webinaru dla subskrybentów premium FLTR

PS2. przypominamy o spotkaniu subskrybentów premium FLTR w Warszawie (szczegóły i zaproszenia otrzymali Państwo mailowo)!


0:00
/2:39

📣 Nie przegap tych newsów!

📣
Ministerstwo Finansów podjęło decyzję o nieprzedłużaniu okresowego obniżenia stawki VAT na podstawowe produkty spożywcze po 31.03.2024 roku. Powyższa decyzja przełoży się na pewien wzrost poziomu inflacji, co zwiększa szanse realizacji scenariusza FLTR zakładającego brak obniżki stóp procentowych
Jest decyzja rządu ws. VAT na żywność
Ministerstwo Finansów nie przedłuży obniżenia stawki VAT na żywność po 31 marca - poinformował resort finansów w komunikacie.
📣
Parlament Europejski w Strasburgu przyjął w dniu 12.03.2024 r. nowelizację dyrektywy EPBD, która ma wpłynąć na zmniejszenie zużycia energii i emisji gazów cieplarnianych w budownictwie. Przypominamy również o analizie FLTR, w której opisaliśmy powyższą dyrektywę
📣
Kolejna edycja targów MIPIM w Cannes (12-15.03.2024), jednej z ważniejszych imprez rynku nieruchomości, która przyciąga światowych graczy z branży
MIPIM, czyli targi nieruchomości i doświadczeń
12 marca w Cannes rusza kolejna edycja najważniejszej imprezy szeroko rozumianej branży nieruchomości – tradycyjnie z mocną polską reprezentacją.

Ten post jest dostępny wyłącznie dla subskrybentów premium